Ešte prednedávnom sme mohli sledovať vývoj situácií ohľadom čierneho modela v letáku od známej sietí reťazcov Lidl. Xenofóbni zákazníci spustili lavínu nenávistných komentárov na facebookovej stránke obchodného reťazca, čím mnohých naozaj prekvapili.

Čierny model, Alpha Dia, ktorý žije v Hamburgu, bol veľmi prekvapený reakciami Čechov na jeho pôsobenie v letáku známeho obchodu Lidl. Asi nikto nečakal takúto odozvu od zákazníkov.

Nejeden z nás by si pomyslel, že dnes sa už medzi sebou ako rasy rešpektujeme a rozdiel medzi nami si nejako neuvedomujeme alebo nedávame najavo. Práve preto mnohých prekvapilo správanie sa Čechov, ktorí si nedávali servítku pred ústa a mladého chlapca zhadzovali. Nechýbali ani hrubé rasistické urážky nielen na samotného modela, ale aj na celú černošskú rasu.

Práve vďaka sociálnym sieťam sa celý tento rozruch rozšíril aj do susedných krajín, kde sa nestačil nikto čudovať. Všetky tieto rasistické poznámky sa dostali aj do samotného Nemecka, kde model žije. Ten bol z nepekných poznámok na seba samého naozaj veľmi prekvapený a nestačil sa čudovať, akí dokážu byť ľudia hnusní. Spomínaný model má iba 24 rokov, no za svoj život stihol už niekoľko slávnych prehliadok zvučných mien ako sú Prada či Dolce & Gabbana. Sám dokonca priznal, že podobný rozruch založený na rasizme ešte nezažil v žiadnej krajine, kde fotil alebo predvádzal modely.
Ako sám černošský model priznal, Čechov nebral nikdy ako ľudí, ktorí by mali rasistické narážky a poznámky na jeho pleť. Sám s ľuďmi z tejto krajiny pracuje, no všetci boli vždy veľmi príjemní a milí.

Fotka používateľa Proti projevům nenávisti.
Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný